Branka v oslabení a neproměněná penalta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15. kolo SLAVOJ KYNŠPERK A – FK NOVÁ ROLE 2-1 (1:0)

V dalším utkání nás čekal nepříjemný soupeř, který nepřijel hrát žádného „zaňďoura“, což nám několikrát dokázali v útočné fázi. V obraně, ale měli občas problémy, toho jsme však  nedokázali dostatečně využít. My jsme hráli kombinačně a po vyloučení Stanislava Marka jsme se pokoušeli hrát na brejky. Do vedení jsme se dostali ve 39. minutě, kdy si pohrál s  míčem Radek Panajotov a přesnou střelou k tyči přes chumel hráčů rozvlnil síť. V 51. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Stanislav Marek.

Fotografie

Hosté této výhody využili až v 70. minutě, když do odkryté branky střílel Jan Janda. V 86. minutě po centru ze strany překonal gólmana hostů hlavou Vlastimil Pečinka a zdálo se,  že to dobráníme. Jenže v 88. minutě fauloval soupeře ve vápně František Hanzlíček a rozhodčí nařídil pokutový kop. Do branky poslal trenér Jan Kardoš střelce rozdílové branky  Vlastimila Pečinku. Jakub Vodrážka, ale místo vyrovnání poslal míč vedle branky.

Již v úvodní minutě jsme se dostali do přečíslení tří hráčů na jediného obránce, ale křižnou přihrávku zachytil gólman Jan Latislav do rukavic. V 5. minutě nám hodně zatopil Tomáš Chlup, ale Petr Kraus s pomocí Václava Totha nakonec míč ukryl v náručí. V 10. minutě dostal žlutou kartu Stanislav Marek, za špatnou výstroj (rozhodčí ho nechal sundat si černé spodní prádlo…). Ve 20. minutě vybojoval v rohu míč Jiří Bezděkovský, nahrál na volného Vlastimila Pečinku, který hned střílel, ale jeho střelu tečoval jeden z obránců a míč jen těsně minul branku hostů. Z následného rohu střílel Stanislav marek, ale střelu mu nesedla. Ve 30. minutě byl faulován Jakub Marek a přímý kop zahrával Radek Panajotov, mířil však nad branku.Po výkopu od branky Jana Latislava vyzkoušel pozornost Petra Krause nebezpečnou střelou Jakub Rosenberg. Petr Kraus dokázal míč vyrazil a obrana jej odkopla do bezpečí. Hned v zápětí měl velkou příležitost Daniel Packert, ale vyběhnuvší Jan latislav míč minul a při kontaktu s ním ho dostal na zem a pak už míč sebrala obrana Nové Role. Ve 33. minutě zahrozili hosté. Tomáš Chlup přihrával před naší branku na Jana Jandu, ten míč dobře netrefil a skončil vedle branky.Pak střílel nepřesně i Lukáš Hájek. Ve 36. minutě vyzkoušel pozornost gólmana hostů Stanislav Marek. Ve stejné minutě dostal žlutou kartu za faul na Jakuba Marka Lukáš Hájek. Nepřesnou střelou z přímého kopu se prezentoval Vlastimil Pečinka ve 38. minutě. Ve 39. minutě, po postupném útoku se míč dostal k Radku Panajotovi. Po pěkném zpracování se uvolnil a přes bránící hráče přesnou střelou po zemi k tyči nedal Janu Latislavovi šanci 1-0. Ve 43. minutě zbytečně zakopl míč Jakub Vodrážka, za což dostal žlutou kartu. Po přímém kopu hlavičkoval vedle branky daniel Packert. Ve 45. minutě zahrávali hosté přímý kop. Jednu ze střel tečoval Tomáš Chlup a Petr Kraus měl plné ruce práce,aby nakonec míč vyrazil na rohový kop. Z toho, ale hosté nic nevytěžili. Ještě v nastaveném čase mohl zvýšit náskok Daniel Packert, ale centrovaný míč Radka Panajotova poslal hlavou do náruče gólmana hostů.
Ve 48. minutě vybídl zpětnou příhrou ke střele Jiří Bezděkovský nabíhajícího Radka Panajotova, branku, ale netrefil. V 51. minutě po souboji s protihráčem dostal druhou žlutou kartu a následně červenou Stanislav Marek. V 55. minutě dostal žlutou kartu Michal Křehlík, za faul na Jiřího Bezděkovského. V 58. minutě zahrávali hosté rohový kop, ale míč jsme získali my a do protiútoku vyrazil Jakub Marek, jehož střela ze strany šla vysoko nad branku. V 60. minutě vyrobil chybu Petr Kraus, když mu utekl míč, ale hosté toho nedokázali využít. Nakonec za pomocí celé naší obrany jsme odkopli míč do bezpečí. V 61. minutě byl střídán Jiří Bezděkovský a na hřiště přišel místo něj Miroslav Vágner. V další minutě přesnou přihrávkou vysunul Daniel Packert právě Vágnera, ale míč špatně trefil. V 63. minutě střílel z dálky Jan Janda a Petr Kraus neměl s jeho pokusem problém. V 64. minutě střídali hosté. Ze hřiště odešel Michal Křehlík, místo něj nastoupil Michael Karlík. Poté byl střídán Radek Panajotov, místo něj nastoupil Michael Carda. V 69. minutě pěkně nahrával Michael Carda na nabíhajícího Miroslava Vágnera, ale jeho střelu zblokoval Jakub Vodrážka. V 70. minutě měl míč Lukáš Hájek, podařilo se mu odcentrovat ze strany před branku, kde byl u míče první Jan Janda a ten poslal míč do odkryté branky 1-1. V 73. minutě nevyšel hostů ofsajd systém a Michael carda nabíhající z druhé vlny šel na gólmana sám. Jeho střelu, ale Jan Latislav vyrazil na rohový kop. V 77. minutě odešel ze hřiště Jan Janda, místo něj přišel Jaroslav Vaverka. V téže minutě střílel na Petra Krause Michael Karlík, ale náš gólman střelu vyrazil. V 80. minutě dostal žlutou kartu Miroslav Vágner, když po faulu ještě stčil do protihráče. Další žluté karty inkasovali hosté v 82. a 85. minutě. Nejdříve Martin Kabele a poté i Lukáš Hnízdil, oba za fauly. V 86. minutě měl šanci ke vstřelení branky Michael Carda, gólman jeho střelu tečoval na roh, ke kterému se musel ještě přiznat, protože sudí chtěl nechat pokračovat ve hře odkopem od branky. Toto přiznání vyšlo hosty hodně draze. Z následného rohového kopu se odražený míč dostal k Martinu Lhotovi, ten poslal míč před branku, kde byl Vlastimil Pečinka a hlavou upravil na 2-1. Už se zdálo, že by jsme výsledek mohli ubránit, když v 88. minutě fauloval ve vápně pronikajícího hráče František Hanzlíček a rozhodčí nařídil pokutový kop. Trenér Jan Kardoš poslal do branky místo Petra Krause autora rozdílové branky Vlastimila Pečinku. Míč si na značku pstavil Jakub Vodrážka, ale nakonec ani netrefil branku. Míč poslal vedle levé tyče. V 90. minutě přišel na hřiště ještě Pavel Lisý, když nahradil Jakuba Marka.

Branky: Panajotov Radek, Pečinka Vlastimil – Janda Jan; Rozhodčí: Vokoun Tomáš, Valíček Petr, Vejvoda Zdeněk; Delegát: Štěrba Václav; ČK: S.Marek; Diváků: 60

Sestava Kynšperk: P.Kraus – V.Pečinka, V.Toth, F.Hanzlíček, M.Bobčík, J.Marek (90´P.Lisý), M.Lhota, S.Marek, J.Bezděkovský (61´M.Vágner), D.Packert, R.Panajotov (64´M.Carda)

Sestava Nová Role: J.Latislav – M.Hopf, J.Rosenberg, M.Křehlík (64´M.Karlík), M.Kabele, L.Hájek, L.Hnízdil, J.Vodrážka, T.Červík, T.Chlup, J.Janda (77´J.Vaverka)