Devátá výhra v řadě k narozeninám

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

23. kolo SLAVOJ KYNŠPERK A – SOKOL ŽLUTICE 5-1 (3:1)

Poslední domácí utkání v letošním ročníku jsme zvládli na výbornou a po zásluze jsme vyprovodili silný celek ze Žlutic pěti brankami. Výhra byla věnována našemu trenérovi Janu Kardošovi staršímu, který právě dnes oslavil 51. narozeniny. K vítězství nám pomohli také výborní fanoušci, kteří hnali naše mužstvo ke stanovenému cíli. Hosté se sice brzy ujali vedení, ale po vyrovnávací brance, jsme se zvedli a dovedli utkání do vítězného konce.

Fotografie

Hosté zpočátku výborně bránili, což nám dělalo problémy při přechodu do útočné fáze, později jsme však našli recept a začalo se i dařit. My jsme se soustředili na bránění nejlepšího střelce soutěže Matěje Strejčka a v podstatě se za celý zápas nedostal do žádné vyložené šance. Tři branky našeho mužstva vstřelil Radek Panajotov, po jedné pak Daniel Packert a František Kouba z penalty. Za hosty otevřel skóre Jan Bartko.
V prvních minutách zápasu se obě mužstva musela nejdříve vyrovnat s terénem, který byl díky vydatnému dešti v některých místech podmáčený. První vážnější situace hned znamenala branku, kterou v 9. minutě vstřelil Jan Bartko, když se po přihrávce od spoluhráče dostal k míči a poslal ho okolo Jana Nosila do branky 0-1. V 11. minutě zahrával Vlastimil Pečinka přímý kop, ale gólman Martin Hladký byl u míče dřív než dotírající Miroslav Vágner. Ve 13. minutě zahrával přímý kop Martin Kopelent, ale mířil nad naší branku. V 17. minutě, po našem rohu hlavičkoval Miroslav Vágner, ale přímo do náruče připraveného gólmana hostů. V 19. minutě poslal míč za obranu hostů Stanislav Marek na nabíhajícího Daniela Packerta, který hlavou k tyči nedal Hladkému šanci 1-1. Po rozehrání přihrával Zdeněk Vukliševič na Matěje Strejčka, ale jeho střela byla nepřesná. Z protiútoku střílel z první Miroslav Vágner, ale také netrefil mezi tři tyče. Ve 24. minutě získal míč Jiří Bezděkovský, prošel přes dva obránce až do pokutového území, ale míč mu skočil a jeho střela se ani nazvat střelou nedala. Ve 30. minutě šel míč na Daniela Packerta, který na něj nedosáhl, ale ten prošel až na Jiřího Bezděkovského, který byl stažen ve vápně gólmanem Martinem Hladkým. Rozhodčí neukázal ani jednu z karet, ale byl nařízen pokutový kop. Ten bezpečně proměnil František Kouba 2-1. V dalších minutách se hrálo především ve středu hřiště a žádné vyložené šance na žádné straně k vidění nebyli. Až ve 43. minutě jsme vhazovali aut na Radka Panajotova. Ten z velké dálky překvapil nejen gólmana Žlutic, ale i všechny aktéry utkání. Přesnou střelou z 25 metrů vymetl pavučinu Hladkého branky 3-1.
Do druhého poločasu posla hostující trenér na hřiště Václava Hrachovce, který nahradil Zdeňka Vukliševiče. Hned v úvodní minutě nabídl šanci Miroslav Bobčík Martinu Kopelentovi, ten z dálky naštěstí Jana Nosila neohrozil. Ve 48. minutě právě Miroslav Bobčík vyslal Jiřího Bezděkovského na zteč, ale střeleckému pokusu z úhlu chyběla přesnost. V 54. minutě střílel Radek Panajotov ze strany, ale ani on branku netrefil. Hned v další minutě opět Miroslav Bobčík nerozehrál tak jak si představoval. K míči se dostal Luboš Ptáček, který byl před vápnem faulován. Přímý kop zahrával Marcel Majer, ale střela šla okolo postavené zdi vedle branky. V 60. minutě jsme šli tři na jediného bránícího hráče, ale zakončující Daniel Packert poslal míč vedle tyče. V 65. minutě odešel ze hřiště Miroslav Bobčík, místo něj přišel Jan Kardoš mladší. Hned poté měl míč na kopačkách Jan Bartko, ale přihrávkou vystavil Marcela Majera do ofsajdu. V 67. minutě získal míč Daniel Packert, posla ho na Radka Panajotova , který nezaváhal a prostřelil gólmana 4-1. Hned vzápětí odešel ze hřiště Jiří Bezděkovský, kterého nahradil Jakub Marek. V 69. minutě pálil z dálky František Kouba, gólman Hladký vyrazil míč na rohový kop. V 70. minutě prošel Radek Panajotov přes Václava Hrachovce, ale ve vyložené šanci poslal míč vedle branky. Neujala se ani střela z dálky Libora Nováčka. V 74. minutě střídali nejdříve hosté. Ze hřiště odešel Martin Kopelent, kterého nahradil Jakub Berky. Poté odešel ze hřiště Daniel Packert, místo něj přišel Martin Lhota. V 75. minutě vystřelil na Jana Nosila Václav Hrachovec, ale přímo do jeho náruče. Ani přímý kop ze 77. minuty Radka Panajotova neznamenal pro gólmana Žlutic větší ohrožení branky. Poté zkusil štěstí i Václav Suda, ale bez úspěchu. Další tutovku poté zahodil Radek Panajotov, po přesné příhře Jakuba Marka. Chtěl přehodit gólmana, ale nakonec o kousek přestřelil i branku. V 82. minutě nahrával Radku Panajotovi Stanislav Marek, ale i tentokráte na Martina Hladkého v dobré pozici nevyzrál. Po rohovém kopu hostů střílel Marcel Majer, branku však netrefil. V 84. minutě přišel na trávník Pavel Lisý, který nahradil Miroslava Vágnera. V další minutě vybojoval míč Martin Lhota, ze strany jej poslal na Radka Panajotova. Tomu sice střela vůbec nesedla, ale míč nakonec skončil za zády gólmana 5-1. ještě v 86. minutě poslal míč za přetíženou obranu František Kouba na nabíhajícího Stanislava Marka. ten se ocitl osamocen před gólmanem. Byl již příliš blízko a ani pokus o kličku mu nevyšel a o míč nakonec přišel.

Branky: Panajotov Radek 3, Kouba František, Packert Daniel – Bártko Jan; Rozhodčí: Hodač Petr, Sapoušek Jáchym, Vašek Jan; Delegát: Vošmik Václav; Diváků: 120

Sestava Kynšperk: J.Nosil – V.Pečinka, V.Toth, L.Nováček, M.Bobčík (65´J.Kardoš ml.), J.Bezděkovský (67´J.Marek), S.Marek, F.Kouba, M.Vágner (84´P.Lisý), D.Packert (74´M.Lhota), R.Panajotov

Sestava Žlutice: M.Hladký – J.Pěnkava, L.Ptáček, Z.Vukliševič (46´V.Hrachovec), J.Bartko, P.Suda, M.Strejček, V.Suda, M.Kopelent (74´J.Berky), M.Kryl, M.Majer